Bu kadar tedbir niye?

"Bu kadar tedbir niye?"

İstanbul da arabanız olsun yâda olmasın, işe gitmek için harcadığınız çaba bütün enerjinizi sünger gibi emmeyi başarıyor. Arabanız yok ise bu daha da kötü.

Koştur koştur otobüse yetişmeye çalışırken fark ettim de bilgisayar çantam ne kadar ağır böyle. Bütün yol boyunca nedenlerini düşündüm. İstanbul’un o her yer yakın ama her yer bir o kadar da uzak olma özeliği sayesin de, ağır bir bilgisayar çantası düşünün.

İT sektöründe olan çoğu çalışan gibi, bana da 24 saat yetmediğinden, az uyumayı tercih ediyorum. Ve işe ulaşmak için harcadığım çaba, neredeyse tüm enerjimi aldığı için belki de bu kadar ağır geldi çanta bilemedim.

Eve gider gitmez çantamdaki her şeyi çıkardım. Bilgisayar, mouse, power bank (oldukça ağırdı), yedek şarj kabloları, yeni okumaya başladığım kitap yedek hard diskim, yan cepte duran şemsiye.

Kendi kendime dedim; bu kadar tedbir neden, ne için? Power bank neden taşıyoruz, varsın bitsin telefon şarjı. Robotlaşmamızın en temel göstergesi bence, elektrik artık ekmek, su gibi hayatımızda. Onsuz kalmaktan korkuyoruz adeta. Şemsiye neden taşır ki insan, bu kadar tedbir niye dedim kendi kendime.

Yazının devamı için...

Kamil Kalkan

Kamil Kalkan

UI/UX Designer & Web Developer

Yorumlar