Logitech mx master mouse

"Logitech mx master mouse"

Bilgisayar çevre birimi konusunda bana göre en iyi marka olan Logitech fare konusunda çıtayı hayli yükseltmiş.

Apple 2016 sonlarında duyurduğu mac book prolarda usb girişlerini kaldırdığında kullanmak için bir mouse ihtiyacım oldu.

Uzun bir arayıştan ve tavsiyeden sonra "Logitech mx master" almaya karar verdim. Fiyat konusunda Türkiye'de ki dolar kuruda hesaba katıldığında hayli yüksek fiyatı olduğunu üzülerek söylemeliyim.

Diğer tarafdan "mx master" verdiğiniz paranın hakkını size kuruşu kuruşuna hissettiriyor, değmiş dedirtmeyi başarıyor.

Daha önce Logitech farklı modellerini kullanan biri olarak ilk önce microsoft 306 modelini aldım. Bir haftanın sonunda durum bu (bilekler ağlıyordu) :)

İlk önce apple marka mouse almayı düşünsemde, ekşi sözlüğü hatim ettikten ve Apple store da gidip denememin ardından bu fikirden vazgeçtim.

Mouse tek tıkla birden farklı cihaza rahatça bağlanabiliyor. Üzerinde 9 adet fonksiyon tuşu var. Bu tuşların hepsini farklı uygulamalar için, farklı şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

Logitech yazılımını indirdikten sonra mac ile daha bir eğlenceli oluyor. Örneğin masa üstü arasında fare ile kolayca geçebiliyorum. En beğendiğim özeliği ise sol tarafta bulunan scroll tuşu. Sketch de bu tuşa zoom in/zoom out fonksiyonu atadım bu işimi hayli kolaylaştırdı.

Yaklaşık üç aydır kullandığım Logitech mx master mouse kesinlikle harika bir ürün olmuş.

Eleştirebileceğim tek taraf pilin denildiği gibi 1 ay gitmemesi. Buda açıkçası beni çok etkilemedi, çünkü pil bitti uyarısı verdikten sonra 1 saat daha çalışıyor.

Kamil Kalkan

Kamil Kalkan

UI/UX Designer & Web Developer

Yorumlar